FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, özel haber, Sağlık 21 Nisan 2021 95 Görüntüleme

Aşı gerçekten yararlı ise, neden hastalardan onam yazısı alınıyor. büyük dolandırıcılık

onam Nedir, onam olmadan tedavi yapılmıyor.

Hasta ve çalışanın güvenliğinde, hasta ile iletişimin güçlenmesi, hasta ile paylaşımın artması, hasta ile sorumluluklarının paylaşımının artması – hasta ve çalışan güvenliğinin hukuki boyutunun yasal süreçler doğrultusunda gelişmesi için hastanın bilgilendirmesi ve rızasının alınmasıdır.

KAPSAM:

Hastanede her türlü tanı ve tedavi için işlev yapılan ve hizmet veren tüm alanları içermektedir.

şöyle bir örnek verelim, siz bir site kurmak istiyorsunuz, bir müteahhit ile anlaşıyorsunuz, ama anlaşma şu şekilde, müteahhit diyor ki, bina çökerse, su tesisatı patlarsa, elektrikler yanmazsa,kolonları eksik yaparsam sorumlu iste sahibinindir bana ait değildir. işte ONAM denen sözleşme bu. Sağlık bakanlığı aşı firması ile anlaşıyor, aşıyı alırken normalde aşı firması sorumluluk alması gerekirken, bizim sağlık bakanımız aşı firmasına Teminat veriyor. bu Aşılar işe yaramazde benim vatandaşım ölür veya sakat kalırsa sorumluluk size ait değil türkiye devletine aittir.

aşı firması sorumluluktan kurtulduktan sonra sıra Türkiye devleti sağlık bakanlığına geliyor. o da sorumluluktan kurtulmak için oanam yazısı ile suçu vatandaşa atıyor.  Aşı olurken veya her hangi bir tıbbi müdahale olacaksa hastalara ONAM formu imzalattırılıyor. yapılacak aşının yan etkilerinden, ölümlerden, sakatlanmalardan hasta sorumludur belgesi imzalatıyor. bir devlet halkına bu sahtekarlığı yapamaz. bilmiyorsan yapmayacaksın. çünkü küresel ilaç firmalarının etkisinde olanlar ancak bu kurmazlığı yapar.

KISALTMALAR: açıklamasına bir bakın

TANIMLAR:

SORUMLULAR:

  • a Hastanın tanı ve tedavi işlemini karar veren sorumlu hekimdir. Karar verme yetkisi hekimi değil, müdahalelere maruz kalacak hastalara aittir.
  • a Bu talimatın uygulanmasından öncelikle uzman hekimler sorumludur. Ayrıca sorumlu hemşireler ve servis hemşireleri de doktoru tarafından bilgilendirilen hastanın rıza formunun hasta tarafından doldurulup doldurulmadığını kontrol etmekle sorumludur denilerek sorumluluk hastaya yükleniyor.  sadece burada hekimlere ve hemşirelere diyor ki, siz uyarın sadece ve imzalatın.

kurnazlığın bir diğer maddeleri

FAALİYET AKIŞI

Hastanın hastalığı hakkında bilgilendirilmesi hasta ve yakınına doktoru tarafından yapılır. Hastaya ya da yakınına; kendisi ile ilgili tıbbi gerçekler, önerilen tıbbi girişimler, her bir girişimin olası riskleri, yararları ve seçenekleri, tedavi olmaması durumunda gelişebilecek olaylar, tanı, sonuç ve tedavisinin gidişatları doktoru tarafından hastanın anlayabileceği düzeyde anlatılır.

  • Rıza belgesi hasta tarafından okunup anladıktan sonra, anladığı teyit edilerek hasta ya da hasta yakınına imzalatılır. Her türlü müdahale için ayrı ayrı rıza alınmalıdır. Genel rıza almak geçerli değildir.
  •  Hasta ameliyata girecekse bir gün öncesinden doktoru tarafından ameliyatı hakkında bilgilendirilir. Ayrıca anestezi teknisyeni tarafından anestezinin olası yan etkileri, riskleri ve hastaya uygulanacak anestezi şekli anlatılır ve anestezi bilgilendirme ve rıza belgesi imzalatılarak hastanın rızası alınır

yazıya dikkat edin, hastaya bilgi verilir yakınına bilgi verilir ve onay imzası alınır. işte burada asıl konu şu, bu belgeyi imzalamayan hastaya tedeavi uygulanmıyor, ameliyat gerekiyorsa yapılmıyor. çünkü olası bir riskte devlet sorumluluk kabu etmiyor. ama vergi alırken, askerlik yaptırılırken, devlet dairelerine girip işlem yaparken böyle bir teminat formu doldurtmuyor.

Hits: 33

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

isMobile() && !$detect->isTablet() ){reklam14(); } else if( $detect->isTablet() ){ reklam13(); } else { reklam12();} ?>
Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi