FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 15 Kasım 2021 55 Görüntüleme

Bakan Kurum: Glasgow İklim Paktı’nı iş birliği içinde kabul ettik, siyonizmin talimatları uygulanacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi ve Paris Anlaşması ile ilgili çeşitli uygulama hükümlerini kapsayan Glasgow İklim Paktı’nı, tüm taraflarla iş birliği ve uyum içerisinde kabul ettik” dedi.

13 masonik ailenin talimatı olan iklim anlaşması AKP tarafından kabul edilip yürürlüğe girdi. Onlar iklim ile ne talimat verirse AKP hükümeti harfiyen uygulayacak. Yeniden refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bu sözleşmeyi çöpe atma imasında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, milletin içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiklerini, sorunlarla ilgili hem teşhis hem de tedavi için en etkili çalışmaları yaptıklarını söyledi.

TBMM’de kabul edilen Paris İklim Anlaşması’nı değerlendien Erbakan, “Sözleşme incelendiğinde asıl gayenin, tüm ülkelerin tarımına, hayvancılığına, gıda üretimine, su kaynaklarına, sanayisine, küresel güçler tarafından doğrudan müdahale edilebilmesi amacını taşıdığı görülmektedir” dedi.

AKP Siyonizme kölelikten vazgeçmiyor

Tüm dünyayı ilk önce aşı, sonra iklim yalanıyla kontrol etmek isteyen siyonizm, kendine mutlaka işbirlikçi buluyor. Bunlardan bir tanesi de Siyonistlerin her anlaşmasına imza koyan AKP hükümeti. Bağımsız bir ülke olarak dış güçlerin tesiri altında olmadan tek bir anlaşma dahi yapmayan akp hükümeti, siyonist kuruluşların tek bir talimatı ile kendilerinin önüne konulan her anlaşmaya imaza atıyor.

Bakan Kurum, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 31 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında, Birleşik Krallık Başkanlığı’nda İskoçya’nın Glasgow kentinde 26’ncısı gerçekleştirilen İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nı (COP26) başarıyla tamamladıklarını bildirdi.

Kurum, geniş delegasyonla konferansa katıldıklarını, yürüttükleri etkin iklim diplomasisi ve müzakerelerle iklim değişikliği ile mücadele noktasında azim ve kararlılıklarını dünyaya bir kez daha gösterdiklerini kaydetti.

Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

* Ortak evimiz dünyanın ve insanlığın geleceği için tarihi öneme sahip olan konferansta; BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi ve Paris Anlaşması ile ilgili çeşitli uygulama hükümlerini kapsayan Glasgow İklim Paktı’nı, tüm taraflarla iş birliği ve uyum içerisinde kabul ettik.

* Bu pakt ile iklim değişikliği uyum finansmanının artırılması, temiz enerjiye geçişin hızlandırılması ile verimli olmayan fosil yakıt teşviklerinin sonlandırılması çağrısında bulunuldu.

* Ayrıca; Paris Anlaşması’nın uygulama kurallarını içeren Kural Kitabı’nda daha önce çözüme kavuşturulamayan piyasa mekanizmaları, piyasa dışı mekanizmalar, ulusal katkı beyanlarının ortak zaman çerçevesi, raporlama ve tablo formatları gibi konuları da Glasgow’da uzlaşı ile karara bağladık.

“2040’TA ELEKTRİKLİ ARAÇLARA GEÇİŞ KONULU DEKLARASYONA TARAF OLDUK”

Bakan Kurum, açıklamasının devamında, şunları belirtti:

* Müzakerelerde en geç 2040 yılına kadar karayolu ulaşımında elektrikli araçlara geçiş; 2030 yılına kadar da ormansızlaşmanın sonlandırılması konulu deklarasyonlara ülke olarak taraf olduk.

* Yeşil dönüşümde hızlı yol almamıza destek sunacak Bisikletli ulaşım ve TOGG gibi sıfır emisyonlu iklim dostu ulaşım araçlarına dair yatırımlarımız 2040 yılı için mihenk taşı özelliği taşıyan gurur kaynaklarımız.

halbu ki TOGG sadece %15 yerli, fabrika İtalyan, motor yabancıların, elektronik yabancıların sadece montaj bize aiit. o yüzden AKP hükümeti TOGG’un fabrikasının görüntülerini paylaşamıyor.

Hits: 18

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi