FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 31 Aralık 2021 115 Görüntüleme

Böyle tesadüf olamaz, Tüm meşhur suçluların Süleyman soylu ile fotoğrafları çıkıyor…

Bakan Soylu’nun doğrudan kendileri ya da yakınları suça karışmış kişilerle çektirdiği fotoğrafların sayısı bir ‘suçlular albümü’ oluşturacak kadar çok.

Yaklaşık 2 milyar dolarlık vurgun yapıp, yurtdışına kaçan yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile olan fotoğrafı, daha önce de Suriye’de cinayetler işleyen selefi örgüt mensubu, kadın katilleri, cenazeye saldıran ve silahla halka saldıran kişileri akıllara getirdi.

Gündemde olan yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in 391 bin kişiyi dolandırarak yaptığı yaklaşık 2 milyar dolarlık vurgun tartışması derinleşiyor. Thodex kullanıcılarının sistemden paralarını çekememesi üzerine art arda yapılan açıklamalarla bakım çalışmasında olduklarını duyuran şirket, daha sonra yeni bir açıklama yaparak, bakım çalışmasının 4-5 gün süreceğini duyurdu. Sisteme para yatıran yatırımcılar bakım çalışmasının tamamlanmasını beklerken Özer’in 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de yurtdışına çıkış yaptığı tespit edildi.

Organize suç örgütü başı Sedat Peker’le bağlantılı olduğu iddia edilen Özer’in, 9 Nisan’da Peker’le ilişkili kişilere yönelik yapılan operasyonların ucunun kendi şirketine uzanabileceğini düşünerek yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü. Özer ise Türkiye’ye geri döneceğini açıkladı.

Fakat Arnavutluk’a kaçtığı belirlenen Özer hakkında Türkiye’nin talebi doğrultusunda Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.

Bu gelişmeler yaşanırken Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yan yana çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkması gündeme oturdu.

Soylu, bu fotoğraf üzerine sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Soylu, Türkiye bankalarındaki 31 milyon lirasına el konulduğunu açıkladığı Özer’in geçen yıl eylül ayında MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı ile ‘Hoppara’ adlı bir şirket kurduğu ortaya çıktı. Ticaret sicil kayıtlarına rağmen MHP’li vekil Sancaklı da yaptığı açıklamada, “Gündemdeki bu konuda oğlumun ve şahsımın en küçük dahli olmadığına dair bütün değerlerim, namusum ve şerefim üzerine and içerim” sözleriyle Soylu gibi Özer’le ilişkileri olmadığını ileri sürdü.

Thodex’in sahibi Özer için “tanımıyorum” dese de Bakan Soylu’nun doğrudan kendileri yada yakınları suça karışmış kişilerle çektirdiği fotoğrafların sayısı bir “suçlular albümü” oluşturacak kadar çok. Soylu ile birlikte fotoğrafları çıkan bu kişiler şöyle:

EL NUSRA İLE YAN YANA SAVAŞAN ÇELİK İLE FOTOĞRAF

* 30 Ağustos 2015: Suriye’nin Lazkiye kentinde El Nusra ile yan yana savaşan 2. Sahil Tümeni içerisinde yer alıp, kesik baş ile verdiği pozlar ile gündeme gelen AKP’nin Kapaklı İlçe Teşkilatı üyesi Emrah Çelik’in Mustafa Şentop ve Süleyman Soylu ile birlikte çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı.

CENAZEYE SALDIRAN KİŞİYLE KARAKOLDA FOTOĞRAF 

,* 16 Eylül 2017: HDP’nin o dönemki Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un hayatını kaybeden annesi Hatun Tuğluk Ankara’da defnedilmek istendiği sırada cenazeye saldırıda bulunulmuş, Tuğluk Dersim’de toprağa  verilmek zorunda kalınmıştı. Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan bu saldırının faillerinden biri olan Murat Alp’in karakolda Bakan Soylu ile fotoğraf çektiği anlaşıldı.

Fotoğrafla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Soylu, “Aşağılıksınız!” çıkışında bulunup, kendisini şu sözlerle savundu: “Bu esnada orada bulunduğumuzu bilen mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çekilmek istedi ve ayrılırken birçok kişiyle fotoğraf çekildik. Önemli olan, hayatımızın her döneminde kimin bizimle fotoğraf çekilip çektirmeyeceği değil hukuk açısından bir suça karışıp karışmadığıdır.”

HAMİLE KADINA SALDIRDILAR 

* 7 Temmuz 2019: İstanbul Pendik’te 7 aylık hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca baklavacı Hasan ve Hüseyin Sel kardeşlerce saldırıda bulunuldu. Saldırganlardan Hasan Sel’in Bakan Soylu ile fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

KAYYIMDAN 40 BİN TL’LİK HEDİYE

* 26 Ağustos 2019: Görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, yerine atanan kayyum döneminde belediye bütçesinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li bakanlara yüzbinlerce liralık hediyeler alındığını açıklamasının akabinde kayyum Vali Mustafa Yaman’ın Cumhurbaşkanı ve Bakan Soylu’ya kuyumcudan 600 bin liralık hediye aldığı belgelendi. Bu belge ve fotoğraflara rağmen Soylu 39 bin 883 TL değerinde hediye aldığı yönündeki haberleri kabul etmedi.

* 18 eylül 2020: Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen, 3 Haziran 2020’de Ankara Keçiören’deki evinde ölü olarak bulundu. Yürütülen soruşturma kapsamında daha önce Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler bulunan erkek arkadaşı Ümitcan Uygun tutuklandı. Babası Durak Uygun’un ise Süleyman Soylu ile çekilmiş fotoğrafları gündeme oturdu.

SİLAHLA HALKI TEHDİT ETTİLER

* 21 Nisan 2021: Son olarak İstanbul Okmeydanı’ndaki evlere giden 10-15 kişilik silahlı grup, kentsel dönüşüm kapsamında yurttaşlara konutların boşaltılması gerektiğini söyledi. Mahalle sakinlerinin tepki göstermesi çıkan arbede de gruptan bazı kişiler silahlarını göstererek yurttaşları tehdit etti.

AKP’lilerin ‘tanımıyoruz’ dediği Ö. Osman N. ve Cafer P’nin sosyal medya hesaplarında AKP’lilerle yakın ilişkilerini gösteren fotoğrafları ortaya çıktı. 2009’da çete operasyonunda gözaltına alınıp 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı iddia edilen Ö.Osman N’nin sosyal medya hesaplarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çekilmiş fotoğrafları yer aldı.

En son olarak ta Brezilyada kokain ile yakalanan uçağın pilotu ile yine fotoğrafları çıktı.

Brezilya’da 1 ton 304 kilo kokain ile yakalanan uçağın pilotu Veli Demir, serbest bırakılmasının ardından yurda dönüşünde tutuklandı. Ne olduysa bundan sonra oldu. Uyuşturucunun yakalandığı uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabı dün itibariyle aktifleşti ve iş insanı Ethem Sancak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte olan fotoğrafları yüklendi. Sancak, pilotun tutuklanmasından sonra fotoğraflarının yüklenmesine ilişkin Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Yapılan namussuzluk” dedi.

ACM Airlines Özel Havacılık Şirketine ait TC-GVA numaralı jet tipi uçakta geçen ağustosta 24 adet bavul içerisinde 1 ton 304 kilo kokain ele geçirildi.

Operasyon yapılan Diyarbakırlı iş adamı Şeyhmus Özkan’a ait uçak, Özal döneminde satın alınmış ve 2016 yılında satılana kadar devlet büyükleri tarafından kullanılmıştı.

Yaşanan gelişmelerin ardından uçağın pilotu Veli Demir’in suçlamalardan beraat ederek Türkiye’ye döndü.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şirketin İstanbul’daki merkezine ve yöneticilerine operasyon düzenledi. Operasyonda şirketin sahibi Şeyhmus Özkan, Leyla Ö., Ali Burak B., Fatih Rasim B., Bekir Koray Ö. ve Nesime Özlem B. gözaltına alındı. 7 şüphelinin emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

Yurda dönen pilot Veli Demir, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında,  geçen pazar günü İstanbul Havalimanı’nda ülkeye giriş yaptıktan sonra gözaltına alındı.

Pilot Veli Demir adliyedeki işlemlerinin ardından da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

INSTAGRAM DETAYI

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Uyuşturucu yakalanan uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabı bir anda aktifleşti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve iş insanı Ethem Sancak’ın Şeyhmus Özkan ile birlikte olan fotoğrafları ve videoları sosyal medya hesabından fotoğraflar paylaşıldı.

SERBEST KALDILAR

Habere son noktayı koyduğumuz sırada son dakika gelişmesi yaşandı. ACM Holding sahibi Şeyhmus Özkan ve çalışanları serbest kaldı.

Aynı hesaptan serbest kalma görüntüleri geldi.

Öte yandan bir süre sonra Odatv’ye açıklama yapan Şeyhmus Özkan, söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını, kendi hesabının 6 aydır kapalı olduğunu söyledi.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR:

yine en son olarak Bulgaristan’da trafik kazasında ölen ve Almanya’da çeşitli suçlara bulaşan Taner Ay ile fotoğrafı çıkmıştı.

Almanya’nın uyuşturucu, silah ve kadın ticareti yapmakla suçlayıp yasakladığı (2018) Osmanen Germania’nın (Almanyalı Osmanlılar) yöneticilerinden olduğu iddia edilen ve Sedat Peker’in ifşalarında adı geçen Taner Ay, Bulgaristan’da trafik kazasında öldü.

Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Taner Ay trafik kazasında öldü

Hits: 98

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi