FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Kasım 2021 248 Görüntüleme

“DHMİ de adı yolsuzluklarla içiçe geçen daire başkanı halen görevde…” Düzeltme…

20 Ekim 2021 tarihinde “DHMİ de adı yolsuzluklarla içiçe geçen daire başkanı halen görevde…” başlıklarıyla internet sayfasında yayımlanan haberde müvekkil şirket Jet Globe’un itibarına ve saygınlığına saldırı niteliği taşıyan gerçeğe aykırı yayın yapılmıştır. Yukarıda belirtilen haberde yer alan müvekkil şirkete ilişkin iddialar gerçeğe aykırıdır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, asılsız olan söz konusu haberdeki iddialar hakkında aşağıdaki açıklamaları yapmak zaruri hale gelmiştir.”

Atatürk Havalimanı’nda bulunan 750 m2’lik hangarın kiralanmasına ilişkin yapılan ihale, 24.05.2021 tarihinde HÜRRİYET GAZETESİ’NDE ve Resmi İlan Sitesi İLAN.GOV.TR’DE  ILN01377233 İLAN NUMARASI İLE YAYINLAŞMIŞTIR. İhalenin 04.06.2021 günü saat 14:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünde yapılacağı isteklilere bildirilmiştir. Hürriyet Gazetesi’nde ve İlan.gov.tr’de usulüne uygun olarak ilan edilen ihale, birçok katılımcıyla birlikte halka açık ve şeffaf bir şekilde yapılmıştır. İhaleye konu hangar hakkında birçok istekli teklifte bulunmuştur. Müvekkil şirket Jet Globe, birçok katılımcının teklifi ile birlikte en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanmıştır. MÜVEKKİL ŞİRKET ŞU AN ATATÜRK HAVALİMANINDA BULUNAN HANGARLAR ARASINDA DHMİ’YE EN YÜKSEK KİRA BEDELİ ÖDEYEN KİRACIDIR. HABERDE İDDİA EDİLEN BU HUSUS AÇIKÇA GERÇEĞE AYKIRIDIR. Müvekkil şirketin ihaleyi almasıyla birlikte Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile arasında 21.06.2021 tarihinde kira sözleşmesi düzenlenmiştir. O tarihten itibaren müvekkil şirket, ihale ile kiraladığı hangar için her ay düzenli olarak kira bedelini ödemeye devam etmektedir. Ayrıca Müvekkil şirket ile Gökhan Sorkunlu arasında hiçbir ilişki bulunmamaktadır. Personellerimizden Göksel Sorkunlu 22.09.2008 tarihinden itibaren şirketlerimizde çalışmaya başlamıştır. İşe alımı şirketimiz tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde herhangi 3. Şahsın dahili olmadan gerçekleşmiş olup maaşı ile ilgili iddialar da gerçeği yansıtmamaktadır. Dolayısıyla aslı olmayan ve gerçeği yansıtmayan iddiaların tümü tamamen gerçeğe aykırıdır.

Yukarıda yapılan açıklamaları tüm kamuoyunun bilgisine ve takdirine saygıyla vekaleten arz ederiz.

JET GLOBE HAVACILIK TAŞIMACILIK VE TİC.AŞ.                     

       VEKİLİ

             Av. Şeref DURSUN

Hits: 335

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • Adisg :

    4 Kasım 2021-9:08 pm

    Bu hırsız gokhan sorkunlu derhal görevden alınmalı. Devletin tüm gizli bilgilerini şirketlere servis ediyor. Bunuda kurum içinde kurdugu ekip ile gerçekleştiriyor. Teftiş kurulu derhal harekete geçmeli

Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi