FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, özel haber 24 Aralık 2021 54 Görüntüleme

Haarp silahı ile deprem yaratıyor, insan beynini kontrol ediyor ….

HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur. Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active AuroralResearch Program) veya kısaca HAARP, elektromanyetik teknoloji geliştirme programı.

İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ZAMANIN EN ÜSTÜN “HARP” TEKNOLOJİSİ olarak da görebileceğimiz bu teknoloji, çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulu.

En Modern “Harp” Teknolojisi ”HAARP”

HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da 1997 yılında devreye giren ve halen sürmekte olan bir çalışma.

Bu, Dünyanın en büyük kısa dalga yayın programına, bugün 14 Üniversite, yayın alanının planlanması ve kurulmasında iştirak etmiş halde. HAARP yalnız Alaska’daki büyük tesis ile sınırlı değil: Norveç (EISCAT Projesi), Spitzbergen, eski bir enstallasyon olan Fairbanks (Alaska) ve Arecibo/Puerto Rico. Ayrıca Rusya’da Nischni Nowgoorod yakınlarındaki Suro Projesi de HAARP kapsamında. Şunu da belirtelim ki bu liste noksanlık içerebilir; tabiatıyla bilinenlerin dışında bilinmeyenler de olabilir. HAARP’i yakından tanırsanız bunu neden söylediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

HAARP’LA İLGİLİ HABERLER ABD’DE NASIL SANSÜRLENDİ

Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atıldı. Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar yürütüldü. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu. HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan -belki de değil öyle- en önemli proje. İşte bu sebeple ABD’de 2010-2011 yılının en fazla sansürlenen 25 haberi sıralamasında HAARP 9. sırada yer almakta. (Bu arada belirtelim ki, bu 25 top-sansür listesinde ağırlığı çevre ve sağlık haberleri oluşturuyor. Bu konuya gene döneceğiz.)


Alaska HAARP Anten Tarlası

Alaska’daki HAARP merkezinde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmakta. Bu antenler vasıtasıyla 3.5 megavat gücünde ve 10 MgHz boyundaki dalgalar iyonesfere gönderilebiliyor. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak bir radarın yapılması da planlanmış durumda.

PROJEYE İLK OLARAK SSCB DÖNEMİNDE BAŞLADI

HAARP’in tarihçesi de çok ilginç. HAARP tesisleri ilk önce o zamanlarki SSCB, şimdi RUSYA olarak bildiğimiz devlet tarafından UKRAYNA’da 1976 yılında devreye alındı. Tesisin tamamının Nikola Tesla tarafından projelendirildiği, bir imalat yapıldığı ve orjinal Tesla tasarımı bu tesiste faaliyetler yürütüldüğü yazılı kaynaklarda mevcut. O zamanlar ABD henüz bu teknolojiye sahip değildi, labaratuar çalışmalarını tamamlamak üzereydiler fakat ihtiyaç duyulan çok yüksek miktardaki enerji transfer edilemediği için çalışmalar oldukça yavaş ilerliyordu.

Çok iyi hatırlayacağınız üzere, 1986 yılında ÇERNOBİL nükleer kazası meydana geldi. RUSYA’nın HAARP tesisleri Çernobil’in 50 km kuzeyinde bulunuyordu. Kazada bölge kullanılamaz hale gelerek kapatılmak zorunda kaldı ve tesis çürümeye terk edildi. Şu an halen bölge kapalı ve giriş çıkış yasak… Çernobil Nükleer Santrali de işte bu HAARP tesislerinin enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile yapılmış bir santraldir. HAARP sistemleri çok fazla enerjiye ihtiyaç duyduğu için Ruslar ancak bir nükleer santral ile bunu sağlama yoluna gitmişlerdi.

ÇERNOBİL KAZASINI ABD Mİ PLANLADI

ABD’nin Çernobil kazasında parmağı olduğu iddialarını söylemeye gerek yok. Bu tesisler devre dışı kaldıktan sonra, 1990 yılında ABD işte Alaska bölgesindeki kendi tesislerini devreye alıyor… HAARP tesisleri hızla tamamlanıyor. 97′den sonra başlayan testlerle birlikte Dünya sathında yaşanan olayları tek tek yazmaya satırlar yetmez. Ülkemiz açısından dikkat çekici olan 1999 depremini hatırlatalım; hatta en son Van depreminin ardından alevlenen HAARP tartışmalarını düşünelim yeter.

HAARP uçakları nasıl etkiliyor?

HAARP projesi ile, iyonosferin ısıtılması yoluyla, ELF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmekte. Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı alanlar uçaklar için çok tehlikeli olduğundan HAARP tesislerinde,uçak kontrol sistemi kurulu durumda. Bu “Uçak Kontrol Sistemi” ile herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda HAARP antenlerinin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmakta.

HAARP İle Neler Yapılabilir?

Projenin karşıtlarından biri olan, ünlü jeofizikçilerden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji ile bakın neler yapabilirsiniz:

İklimleri değiştirebilir, Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir, Ozon tabakası ile oynayabilir, Deprem yaratabilir, Okyanus dalgalarını kontrol edebilir, Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir, Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilirsiniz mesela…

Bunlar yapılabileceklerin sadece bir kısmı..

Sanırım artık şüpheniz kalmamıştır, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur..

Dehşete mi düştünüz?

Eğer yerseniz Amerikan Hava Kuvvetleri, iklimlerin kontrolünü amaçlayan “Spacecast 2020” projesi ile ilgili olarak “Çevreyi değiştirme teknikleri ile bir başka ülkeyi yok etmek veya zarara uğratmak yasaktır” açıklamasını da yapmış durumda… Niye “yerseniz” dedik belirtmekte fayda var: Amerika bu türden yasakları kendi (ve tabii İsrail) dışındaki ülkeler için alır. Tarih örnekleriyle dolu. O yüzden sadece bu yasak bile dehşete düşmek için yeterli bir sebeptir aklı başında olanlar için.

Bu projenin çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulu olduğunu düşünürsek, Zbigniev Brezinski’nin 1970’lerde sözünü ettiği “İlerki yıllarda teknolojiye bağlı daha kontrollü bir toplum olacağı ve elitlerin bu imkanı kullanacağı” saptaması sanki gerçek oluyor…

“MELEKLER HAARP’LA BAŞ EDEMEZSİNİZ”

HAARP ile ilgili bir başka ilginç şey; bu konuda sanal alemde açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konuların sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor olması. Bu durum,sanal alemde  konunun takibinde olanlar arasında bir gır gır vesilesi haline dönüşmüş olsa da, görsel ve yazılı merkez-medya üzerindeki sansür en sert haliyle işlemekte ve dolayısıyla çoğu insanın bu anlattığımız gerçeklerden haberdar olması engellenmekte.

Meraklıları için, bu konuda yazılmış olan ve adını çok ilginç bulduğumuz bir kitaptan da söz edelim: “MELEKLER HAARP’LA BAŞ EDEMEZSİNİZ”“Angels D’ont with HAARP..”

ABD eski Başkanı George Bush, “Yeni Dünya Düzeni”ni ilân ederken, acaba hangi yenilikten bahsediyordu?

Bu sorunun cevabı içinde, Türk savaş uçağının Suriye civarında neden, nasıl ve kim tarafından düşürüldüğü sorularının cevapları da yatmaktadır.

Nasıl düşürüldü sorusuna bizim cevabımız HAARP ile!Elektromanyetik Teknoloji ile “insan beyninin kontrol altına alınabilir” olması ihtimali, bunu mesela düşman pilotlara karşı kullanabilme ihtimalini de otomatik olarak doğurmakta. Bu sebeple HAARP projesi kapsamında çalışmalar yürütülüyor olduğu da bilinen gerçeklerden. Hatırlarsınız, 2010 Nisan’ında, içinde Polonya Devlet Başkanı Kaçinski, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, Merkez Bankası Başkanı da dahil 97 kişi olan Rus TU-154 tipi uçak Varşova-Smolensk seferini yaparken düşmüş ve hiç kurtulan olmamıştı. Kazanın ardından olay tüm dünyadaki merkez-medyaya “Pilotun İnadı” başlıklarıyla yansımış; kaza, kuleyi takmayan pilotun vahim pilotaj hatası olarak lanse edilmişti. Hava muhalefeti nedeniyle 3 kez iniş gerçekleştiremeyip dördüncü denemesinde çakılan meslektaşları için Rus pilotlar, bu denli tecrübeli bir uçuş ekibinin böylesi bir hata yapmayacağını, “oraya inilmesi için” pilotlara kesinlikle baskı yapılmış olduğunu iddia etmişlerdi.

İşte bu kazanın ardından ortaya atılan bir iddia, aslında kimsenin cevabını bulamadığı-veremediği sorulara cevap niteliğindeydi. Pilotun elektromanyetik teknoloji ile etkisiz kılındığı iddiası! Fakat dünya merkez-medyası bu iddianın peşine asla düşmedi! O uçağın HAARP tuzağına nasıl çekilmiş olabileceği üzerine hiç gitmedi!

“Hayalet”: F4 Phantom

Adını “Hayalet”ten alan,  Türk Hava Kuvvetleri’nin F4 tipi Phantom keşif uçağının Suriye civarında düşmesinin ardından yaşanan gelişmeler, cevabını kimsenin bulamadığı-veremediği sorular, yetkililerin birbirinden tutarsız açıklamaları üst üste konduğunda, uçağın elektromanyetik teknoloji ile düşürülmüş olabileceği ihtimalini en gerçekçi ihtimal kılıyor.

Buna ikna olmamışlar için HAARP projesi hakkında biraz daha teknik detay verelim: HAARP, belirli bir alan üzerine, güneşten bin misli daha kuvvetli enerji gönderebilme kabiliyetine sahip. Uzmanlara göre, bu yapay ışınların yeryüzünden 600 km. yüksekte yansıtılarak dünyanın herhangi bir bölgesine yönlendirilmesi durumunda HAARP, bölgede mikrodalga fırın etkisi yaratıyor.

HAARP Projesinde, iyonosferin transistör etkisinden istifade ediliyor. HAARP vericisi ile iyonosfere 100 milyar watt enerji göndererek, nispeten düşük bir güç ile, devasa bir enerji çığı gerçekleştirmek mümkün!

İyonosfer tabakası, tüm dünyaya kenetlenmiş bir dev kondansötör plakası (kapasitör) gibi uzanıyor. Eğer iyonosfer üzerine yüksek frekanslı dalgaların etki yapmasını sağlayarak, oradaki global uzanan iyonosfer plakasını şarj konumuna getirirseniz, akıl almaz bir enerji topu (silahı) inşa edebilirsiniz. Hava sahasına enerji vererek, bu alan içerisinde, tüm elektroniği imha edebilir, hatta (sihirli bir el tarafından ) şiddetli gök gürlemeleri (patlamalar) üretebilirsiniz.

HAARP’in bir başka kullanım amacı olan “insan beyninin kontrol altına alınması” ise, hava katmanlarında yük yapısını değiştirerek, hava modifikasyonu sağlanması yoluyla gerçekleşiyor. Bu method ile insan bilincini etkilemek mümkün olabilmekte. Vericinin yüksek frekanslı dalgalarını bir taşıyıcı olarak kullanarak, düşük frekanslı titreşimlerle modüle edip insan beynini etkileyebiliyorsunuz. İnsan beyninin tepki göstereceği bir titreşim deseni kullanırsanız, telepatide olduğu gibi bilgi iletimi bile yapabilirsiniz.

İNSAN BEYNİ NASIL ETKİ ALTINDA BIRAKILIR

Elektromanyetik dalgalar ile beynin bu kadar kolay etkilenmesinin imkansız olacağını düşünebilirsiniz. Ama bu düşünceniz doğru değil; insan beyni belirli bir frekans bantı içinde ışınlamaya maruz kaldığı takdirde, EEG üzerinde net yanıtlarını görebiliyorsunuz. Bu, deneylerle kanıtlanmıştır. Beyne direk etki eden elektromanyetik dalgalar bilinçaltını etkileyen bir güç olmakla beraber, endokrin sistemine de girişi sağlayarak, sağlık açısından da yıkıcı sonuçlara yol açabiliyor. (Bu noktada, yukarıda bahsettiğimiz kazada Rus pilotun kalp krizi geçirdiği iddialarını hatırlamakta fayda var)

Bu açıklamalardan sonra sanırım artık Türk uçağının, ya bir enerji çığı, ya pilotların etkisizleştirilmesi ya da kuvvetle ihtimal ikisinin aynı anda gerçekleşmesi sonucu düştüğünü rahatlıkla iddia edebiliriz.

Kim düşürdü sorusuna bizim cevabımız Allah Bilir!

Evet, Türk savaş uçağı elektromanyetik enerjiyi kullanabilecek-yönlendirebilecek teknolojiye sahip bir güç tarafından düşürüldü. Ama bu bir ülke olabilir, ama bir ülkeler topluluğu olabilir, ama ülkeleri ve ülke topluluklarını dizayn eden perde arkasındaki eller olabilir.

Gerçeğini Allah bilir! Ama herkes kolaylıkla bir tahminde bulunabilir. Biz daha çok neden düşürüldüğü ile ilgiliyiz.

Aslında tüm cevaplar deden düşürüldü? Sorusunda saklı, HES GERÇEĞİ DE!

Başından beri bahsettiğimiz bu elektromanyetik enerji, adı üzerinde bir ENERJİ! Elbette bir de bu enerjinin üretilebilmesi için gerekli olan enerji miktarı var. Mesela Alaska’daki HAARP istasyonu tam güçle çalıştırıldığında, sadece bir saatte 3.5 megawatt elektrik enerjisi tüketiyor. Bu rakam, yaklaşık 5 bin buzdolabının ya da 20 bin bilgisayarın veyahut 100 wattlık 35 bin ampülün, 1 saatte tükettiği ortalama enerjiye denk gelir.

HAARP Alaska tesisi işte bu oranda bir enerji tüketimi ile, 14 hektar alanı kaplayan 22 metrelik 180 dev anten vasıtasıyla göklere yükselen bir enerji plazma kümesi oluşturuyor.

Peki bu kümeyi dünya sathına yaymak isterseniz? İşte o zaman ciddi bir enerji ihtiyacınız var demektir.

Türkiye’nin Enerji Politikası HAARP sistemlerini doyurmak için

Evet! Bizim iddiamız budur! Türkiye’nin mevcut enerji politikası, HAARP sistemlerinin enerji ihtiyacını karşılamak, bu çılgın projenin enerji açlığını gidermek üzere kurgulanmakta ve yürütülmektedir.

Doğayı, içinde yaşayan tüm canlıları ve bitki örtüsü ile birlikte katletmekten başka bir anlama gelmeyen Türkiye’deki HES, Termik, Nükleer enerji yatırımlarını başka bir aklî, mantıkî gerekçe ile açıklamanız mümkün değil.

Türkiye Enerji Politikaları, 2023 vizyonu olarak ortaya konan 4000 santral ve baraj ile, Büyük Ortadoğu ve Genişletilmiş Afrika Projesi kapsamında yer alan coğrafik bölge üzerinde tesis edilmek istenen elektromanyetik enerji alanı için gerekli enerji üretilecektir.

Şöyle bir parantez açalım: Mesela Giresun’un Bulancak ilçesinde, Tokmadin Deresi üzerinde inşaatı devam eden 3,5 megawatt kurulu güce sahip HES regülatörü, planlandığı haliyle 2013 Eylül’ünde faaliyete geçerse, yıllık sadece 11,2 milyon kilowatt/saat elektrik üretecektir. Basit bir toplama, çarpma ile neden 4 bin santral ve baraja ihtiyaç duyulduğu şimdi daha anlamlı hale geliyor, değil mi?

Bu regülatörün sahibi olan YGT Firmasının kurucusu Seyhan Cengiz TURHAN, firmanın web sayfasında kendini “Çok iyi bir çevreci” olarak tanıtıyor. On binleri bulan çam, ceviz ve badem ağaçlarından oluşan kendi adını taşıyan “ÖZEL ORMANI” olduğundan bahsediyor. Kendi adını taşıyan özel orman sahibi olmakla çevreci olunduğunu zannediyor olabilir. 1) Kur’an’da defalarca tekrarlanan “Zannetmeyin!”emrini kendisine hatırlatmak; 2) Sadece para kazanmak arzusuyla sebep olduğu doğaya karşı soykırım suçunun yanı sıra, gelecek kuşaklar tarafından savaş suçlusu olarak da ilan edilebileceği uyarısını kendisine yapmak isteriz.

Ve tabii  Seyhan Cengiz TURHAN pozisyonundaki diğer tüm sorumlular da bu hatırlatma ve uyarının muhattabıdır!

Sanırım bu kadar bilgiden sonra neden Amerika’da top-sansür 25 listesinin ağırlıklı olarak sağlık ve çevre haberlerini kapsadığı net olarak anlaşılmıştır. Çünkü Pentegon bu gerçeklerin insan kalabalıkları tarafından öğrenilmesi halinde baş etmek zorunda kalacağı Çevre hareketleri ile sağlığı, canı tehlikeye düşmüş insanların infiali karşısında böylesi bir projeden vazgeçmek zorunda kalmayı ya da frene basmayı göze alamamaktadır.

Nitekim bilimsel veriler gösteriyor ki: Modern “Harp” Teknolojisi “HAARP” projesi faaliyete geçtiği günden bu yana, dünyanın değişik bölgelerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlandı. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışları gözlenmekte. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor. Ama Pentagon’da çok iyi biliyor ki bu anomalilerin asıl sebebi, HAARP sistemi.

Evet! Onlar bile isteye Allah’a ve onun yarattıklarına meydan okurken, bu projelere içeriğini tam manası ile bilerek ve/veya bilmeyerek ortak olan, eşbaşkanlık, bakanlık, aracılık, mütahitlik, işçilik yapanlar ve dahi meşru göstermeye çabalayanlar umarız bu gaflet uykusundan derhal uyanır; tövbe ederek Hakk yoluna girerler.

Nogah Han

Hits: 26

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi