FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 25 Kasım 2021 73 Görüntüleme

Kadın hakları adı altında sapık fikirleri yayma yürüyüşüne polis müdahalesi…

Aslında hiç bir kadın hakkını savunmayan ve batıdan fonlanan kadın dernekleri ve sapık fikirli dernekler Taksimde yürüyüş yaptı, polis müdahalesi ile karşılaştı. AKP valisi hem izin verip hem sözde karşı müdahale yapıyormuş gibi görünüyor.

Sözde kadın haklarını savunacam diyip Eşcinsel eğilimleri meşru göstermek amacı ile kadın dernekleri ve sapkın fikirli dernekler Taksimde yürüyüşş yaptılar. Aşı karşıtları için verilmeyen yürüyüş, sakın fikirlerini yaymaya çalışanlara verilmesi de ayrı bir konu. Bu dernekler hiç bir tane genelevinde zorla çalıştırılan kadınların hakkını savunmadılar, Pavyonlarda barlarda çalışan hiç bir kadını savunmazken, Sapkın fikirleri olan LGBT dernekleri ile beraber ortak yürüyüş yapıp sözde kadın haklarını savunuyor gibi yapıp yürüyüş yapıyorlar.

Genelevlerinde çalışan 15 bin kadın varken, payvonlarda çalışşan ve bazende fuhuşa sürüklenen 100 binden fazla kadın varken, lüks ve orta dereceli otellerde 500 bin kadın zengin erkeklere peşkeş çekilirken sesi çıkmayan bu kadın dernekleri ve sapkın fikirli LGBT dernekleri sözde kadın haklarını savunuyorum diye ortalığı karıştırıyorlar, fuhuşşa zorlanan 750 bin kadın için ise bu dernekler kıllarını bile kıpırdatmazken, LGBT reklamı için ortalığı ayağa kaldırıyorlar.

Dışarıdan fon alıp bazı eylemler yapmak vatana ihanetle yargılanmaları lazımken, Akp hükümeti 2005 yılından itibaren bu sapkın derneklerin açılmasını resmileştirip her şehirde mantar gibi bitip dernekler kurdular. Cumhurbaşkanı erdoğan ise zaten bunları korumaya alacağını söylemiş ve dernek kurup 2864 sayılı kanunla da bunları muhafaza altına almıştır.

hem yasal güvence altına alıp, hemde karşı çıkıyormuş gibi görünmek bu sapık derneklerin baş kaldırmasına yetiyor. Avrupa birliği istedi diye Cumhurbaşkanı Erdoğan zinanın serbest bıraktıklarını da ifade etmişti. LGBT bu gay dernekleri 1994 yılından beri faaliyet sürdürdükleri halde bir türlü resmileşememiş, ama akp hükümeti zamanında 15 Eylül 2005 tarihinde tüzel kişilik kazandı. İlk resmi izin AKp hükümeti tarafından verilmiş ve Türkiye’de bir ot gibi sapık dernekler kurulup resmileşmeye başlamışlardır. ilk dernek iznini Kaos adlı sapık dernek 2005 yılında almış ve ardından diğerlerine dernek izini AKP tarfından verilmiştir. Aşağıda LGBT dernekleri haritası bulunmaktadır.

Öte yandan AKP’de LGBTİ’ye yönelik açıklamalarda tekrar gündeme geldi.

İşte AKP’nin LGBTİ sicili:

09/10/2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan eşcinsellerin hak ihlali yaşadıkları ve kendi yönetimlerinde herhangi bir ayrıma maruz kalmayacaklarını taahhüt etti.

08/04/2007 yılında AKP hükümetinin onayı ile LGBT Öğrenci Derneği kuruldu.

31/05/2007 yılında İstanbul’da 170 yataklı LGBT oteli açıldı.

29/11/2011 yılında 6251 sayılı LGBT yasası çıkarıldı.

05/04/2013 yılında LGBT kurumsal olarak sosyal medya platformlarında yerlerini aldılar.

02/05/2013 AKP iktidarının onayı ile MEŞCİD (Müslüman Eşcinseller Derneği) kuruldu.

19/09/2014 yılında ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği) AKP iktidarının onayı ile yürürlüğe girdi.

28/06/2015 yılında AKP iktidarının izni ile LGBT onur yürüyüşleri başladı.

23/10/2015 yılında AKP iktidarının onayı ile Türkiye’de LGBT dernek sayısı 22 oldu.

kaynak: https://www.turkeygay.net/turkce/harita.html

 

Hits: 16

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

isMobile() && !$detect->isTablet() ){reklam14(); } else if( $detect->isTablet() ){ reklam13(); } else { reklam12();} ?>
Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi