FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Sağlık 12 Nisan 2021 82 Görüntüleme

Nefes almamıza dahi müsade etmeyecekler.

Çin, daha fazla koruma sağlamak için Covid-19 aşılarını karıştırmayı düşünüyor

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) direktörü Gao Fu, Çin’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ürettiği aşıların etkinliğinin düşük olduğunu ve hükümetin desteğiyle bu aşıların karıştırılmasının veya doz aralığında değişikliğe gidilmesinin planlandığını söyledi.

 

Çin, farklı ürünleri karıştırma seçeneğini araştırıyor 

Kovid-19 aşıları

 Ülkenin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi başkanı, mevcut aşılarının nispeten düşük etkinliğine bir çözüm olarak söyledi.

Gao Fu, Cumartesi günü Chengdu’da düzenlenen bir konferansta, ülkenin “mevcut aşılarının etkinliğinin yüksek olmadığı sorununu çözmek için” iki yolu incelediğini söyledi.

Bir seçenek, dozajı, dozlar arasındaki aralığı ayarlamak veya doz sayısını artırmaktır. İkinci yol, farklı teknolojileri kullanan aşıları karıştırmaktır.

Şu anda Çin, farklı aşıların karıştırılmasını önermiyor.

Sağlık uzmanları genellikle karışımın farklı olduğu konusunda hemfikirdir
Kovid-19 aşıları

güvenli olmalı ve bunun daha iyi koruma sağlayıp sağlamayacağını görmek için Britanya’da ve diğer ülkelerde klinik denemeler yapılıyor.

Gao ayrıca, Çin’in sınırlarını ne zaman yeniden açacağını ve bundan sonra zorunlu maske takma ve test etme gibi önlemleri alıp almayacağını düşündüğünü söyledi.

Ayrıca, hastalığın yeni varyantlarına karşı koyabilecek aşılar üzerindeki araştırmaları da hızlandırıyor.

En iyi Çinli bilim adamlarından biri, Çin aşılarının nispeten düşük etkinliğini kamuoyuna ilk kez tartıştı.

Konferansta hazır bulunan Şangay merkezli bir aşı uzmanı olan Tao Lina, Gao’nun bağışıklık sistemini tetiklemek için virüsten ölü materyal kullanan inaktif aşıları ve gelişmiş genetik kullanan mRNA aşıları ile bir vektör kullanan aşıları karşılaştırdığını söyledi. teknikleri.

Aşılarımız tarafından üretilen antikor seviyeleri mRNA aşılarından daha düşük ve etkinlik verileri de daha düşük. İnaktif aşılarımızın ve adenovirüs vektörlü aşılarımızın mRNA aşılarından daha az etkili olduğunun doğal bir sonucu olduğunu düşünüyorum ”dedi Tao.

Tao, iki doz etkisizleştirilmiş aşı alanlara farklı bir aşıdan üçüncü bir aşı almalarının tavsiye edilebileceğini söyledi.

Ancak aşılama son hızda yapılmalıdır. Mükemmel bir aşı bulunana kadar beklememeliyiz, ”diyen Tao, konferansın temasının ülkeyi korumak için aşılamayı teşvik etmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Gao, teknolojinin bulaşıcı hastalıklar, HIV / AIDS, kanser ve genetik hastalıklar gibi her türlü hastalığın tedavisinde ilerleme fırsatı sağladığını söyleyerek, mRNA aşılarının geliştirilmesine daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Pfizer / BioNtech ve Moderna tarafından geliştirilen iki mRNA aşısı, geç dönem klinik çalışmalarda yaklaşık yüzde 95 gibi şaşırtıcı etkililik oranlarına sahipken, diğerleri 

Kovid-19 aşıları çok geride kalıyorlar.
Diğer Çinli ilaç üreticilerinden daha fazla veri sağlayan Sinovac tarafından yapılan biri de dahil olmak üzere üç Çin inaktive edilmiş aşısı şu anda mevcuttur.

Aşılarının etkililik oranı Brezilya’daki denemelerde yüzde 50,4 ve Türkiye’deki ayrı denemelerde yüzde 83,5 oldu.

Gerçek dünya ortamında nasıl bir performans gösterdiğine dair veriler de var.

Science dergisine göre, Brezilya’daki büyük ölçekli bir araştırmadan elde edilen ilk bulgular, yeni vakaların dörtte üçünün yüksek oranda bulaşıcı P1 varyantından kaynaklandığı Amazon bölgesinde bir şehir olan Manaus’ta yaklaşık yüzde 50 etkili olduğunu gösterdi . Şili’deki bir çalışmada da benzer sonuçlar bulundu.

Sinopharm, iki etkisizleştirilmiş aşısının sırasıyla yüzde 79 ve 72,5 etkinlik oranlarına sahip olduğunu söylerken, CanSino, ürününün yüzde 75 etkinlik oranına sahip olduğunu söylüyor. Firmalar tarafından herhangi bir detay verilmedi.

Oxford / AstraZeneca’nın aşısının etkililik oranı yüzde 76’dır, ancak nadir görülen kan pıhtılaşması nedeniyle gölgede kalmıştır, Johnson ve Johnson’ın tek doz aşı ise yüzde 66,3’lük bir etkinlik oranına sahiptir.

Hits: 29

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

isMobile() && !$detect->isTablet() ){reklam14(); } else if( $detect->isTablet() ){ reklam13(); } else { reklam12();} ?>
Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi