FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 7 Mayıs 2021 43 Görüntüleme

PCR tanı kitlerindeki döngü değerlerini 45’ten 28’e düşürünce suçüstü oldular!

5gvirus- Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut ve Abdurrahman Dilipak’ın PCR test kiti ile ilgili yaptığı açıklamalar Covid-19 ile ilgili test sayılarını ve vaka sayılarını tartışmalı hale getirdi.

5gvirus-platformu, Nisan 2020 tarihinden itibaren PCR tanı kiti ile hastalık tespiti yapılmayacağına ilişkin bilimsel makalelere ve görüşlere yer vermişti. O görüşlerin, sağlık konusunda dünyada DSÖ’den daha fazla itibar edilen CDC (Centersfor Disease Control and Prevention-ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi) tarafından aşı olanların testinin pozitif çıkmaması ve özellikle de aşının etkili olduğu sonucunu çıkartmak için kabul edildiği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere; DSÖ’de PCR döngü değerinin fazla olduğunu Aralık 2020 de yaptığı açıklamada kabul etmiş ancak sayısal bir değer vermemişti.

Dünya Sağlık Örgütü 17 Ocak 2020 tarihinde kabul ettiği protokol gereği “PCT test tanı kitinde döngü değeri 45 olması gerektiğini” açıklamış ve protokole uyulması için bu durumu üye ülkelere bildirmişti. Böylelikle bütün ülkeler COVİD-19 testlerini PCR tanı kiti için verilen bu değerler üzerinden yapmıştı.

 

Protokol gereği bu kural “55°C for 10 minforreversetranscription, followedby 95°C for 3 minandthen 45 cycles of” (1) şeklinde belirlenmişti. Yani, tanı kitlerinde döngü değeri ile ilgili olarak, “Ters transkripsiyon için 10 dakika 55 ° C, ardından 3 dakika 95 ° C ve ardından 45 döngü” olacak denenmesi protokole bağlanmıştı.

Bağımsız bilim dünyası başından beri buna itiraz ediyor ve bunun doğru olmadığını, yanlış sonuçlar doğurduğunu söylüyordu. Ve nihayet CDC tarafından 16 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan PCT test tanı kitinde döngü sayısının 28 olması gerektiğini, “Klinik örnekleri için, RT-PCR Ct değeri ≤28 olmalıdır” şeklinde açıklamıştı: “Clinical specimens for sequencing should have an RT-PCR Ct value ≤28.” (2)

Bu açıklama COVID-19 konusunda bir milat olma özelliği taşırken, 5gvirusnews- Platformunun haklılığını ortaya koydu.

Bunun yanında, COVİD-19 adıyla bilinen virüsün tespiti için başlangıcından itibaren tartışılan ve Portekiz, Avusturya’da kesinleşmiş mahkeme kararlarında, PCR tanı kitinin döngü değeri ile ilgili uyarıların haklılığını da ispatlamış, tartışılmalara son nokta CDC tarafından “döngü değeri 28 olmalıdır” derilerek konulmuş oldu..

BU SON GELİŞME ÜZERİNE CUMHURBAŞKANLIĞININ NASIL BİR TAVIR TAKINACAĞI MERAK EDİLİYOR

5gvirus- Platformu Türkiye’de CİMER üzerinden Cumhurbaşkanlığına, buradan yanıt lınamayınca da Sağlık Bakanlığı’na PCR testi uygulamasının yürütmesinin durdurulması davası açmıştı.

CDC’nin resmi web sitesinde, “RT-PCR döngü değeri 28 olmalıdır” açıklaması bütün tartışmaları bitirecek bir adım olarak değerlendirilirken, açılan dava için de önemli bir veri olarak kabul ediliyor.

Bütün bu gelişmeler sonrasında Cumhurbaşkanlığının konuyla ilgili yeni bir adım atıp atmayacağı merak ediliyor.

Bu arada 5gvirus- Platformu ,Türkiye’de 4 Mayıs 2021 tarihinde 48.229.733 olarak açıklan test sayısı ve 4.929.118 vaka sayısının yok hükmünde olduğunu açıkladı. Doğal olarak alınan tüm tedbirlerde bu test ve vaka sayısına göre belirlendiği için hiçbir geçerliliğinin kalmadığı açıklaması yaptı.

COVİD-19’UN OLMAYAN VİRÜSÜNÜ YAYDIKLARI PCR İLE AŞIYI AKLAMAK İÇİN KULLANINCA TAM YAKALANDILAR

Yapılan basın açıklamasının sonunda; Dünyayı daha önce de Domuz Gribi’nde olduğu gibi yanlış yönlendiren DSÖ’nün aynı hatayı COVİD-19’da da yaptığı tartışılmaya başlandı. 5gvirus- Platformu Türkiye’ninbu tarihi hatadan hemen vazgeçmesi ve bu anlamda uğranan zarar ve ziyandan dolayı DSÖ ve DSÖ’ye baskı yapan, yanıltan, yönlendiren şirketler ve onların içerideki uzantıları ile ilgili olarak hukuki süreç başlatılması gerektiği açıklaması yaptı.

5gvirusnews yaptığı açıklamada, yasama, yürütme, yargı ile birlikte, bu süreçte sessizliğini koruyan siyasi partiler, meslek örgütleri, akademi ve medyayı, bundan böyle, bu ve buna benzer konularda daha duyarlı ve hassas olmaya davet etti.

 

Hits: 17

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.