FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Rüya tabirleri 2 Mayıs 2021 16 Görüntüleme

Rüyada Kaplumbağa Görmek ne anlama gelir

Rüyada kaplumbağa görmek zahit, bilgili ve sanatkar kimse yorumlanır. sında kaplumbağa gören kimse mal elde eder, kolay yoldan zengin olur. Rüyada kaplumbağa, güzel kokular sürüp, süslenip bezenen, boy, endam ve güzelliğiyle övünen, bakımlı bir kadın olarak tabir edilir. Bazı tabirciler kaplumbağayı hakim ve savcıların reisine işaret ederler. Rüyada kaplubağa görmek İyi niyetli dost demektir. Rüyada iri deniz kaplumbağası zengin ve nüfuslu dosttur. Sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

İslami rüya yorumlarında Rüyada kaplumbağa görmek: İmam Cafer Sadık (a.s): Kaplumbağa rüyasını üç kimseye işaret etmiştir. 1-Bilge, 2-Zahit 3- Sanatkâr. İbn-i Sîrîn ise Kaplumbağanızın olduğunu veya bir kaplumbağanın evinize girmesi; zahit biriyle arkadaş olacağınıza işaret ettiğini belirtmiştir. Tâbircilerden bazıları demişlerdir ki: Kaplumbağalar İbrahim (a.s.)’ın ve diğer nebilerin kitaplarını okuyan âbid kimseye delâlet eder. Yakın bir zamanda uzun süredir görüşmediğin biriyle tekrar buluşmak anlamına geliyor.

Rüyada bahçe gibi yerlerde kaplumbağa veya kaplumbağa yavrusu görmek süslenip, püslenerek kendini erkeklere gösteren kadına yorulur. Hâkim ve savcıların başkanına, bilgin kimseye işaret eder. Bir kimsenin rüyada kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görmesi, orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymetinin zayi olacağına işarettir.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağaya rastladığını yahut ona mâlik olduğunu veya evine soktuğunu görmesi, eski ilimlere vakıf bir âlim sebebiyle şüphe ve tehlikelerden kurtulmaya delâlet eder. Kaplumbağa sürüsü görmek her yerde sözünün geçmesine, ilme ve ilmin eserine tâbi olmaya işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada su kaplumbağası, haber araştırmaya şeklinde yorumlamışlar. Kurbağanın ısırması gizlenmeye ve silah tamir etmek şeklinde tabir etmişler. Genel anlamda çok iyi hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Kaplumbağa Öldürmek; Rüyasında kaplumbağa öldürdüğünü gören kimse dostlarıyla arasını açar ya da uzak bir memlekete yerleşerek gurbette çıkar. Bu rüya bazı tabircilere göre ise rüyanızda kaplumbağa öldürmeniz aynı yerde yaşadığınız bir dostunuz ile yaşayacağınız anlaşmazlıklara, tatsızlıklara ve küçük çaplı sıkıntılara yorulur. Kaplumbağa öldürdüğünü görmek rüya sahibinin yapacağı hatalar sonrasında yaşayacağı sıkıntı ve zorluklara işaret etmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Yumurtası; Bazı tabircilere göre rüyada görmüş olduğunuz kaplumbağa yumurtası ele geçecek az miktarda mala veya bereketli kazanca yorulmaktadır. Rüyada görülen kaplumbağa yumurtası, bazen çocuğun doğmasına ya da kişinin eşinin hamile olmasına işarettir.

Hits: 1

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.