FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 14 Kasım 2021 47 Görüntüleme

‘Üç çocuk’ dedi üç maaşı kaptı…

Erdoğan’ın sıkacağı dile getiren, “En çocuk” fikrinin mudi eski bakanlardan Ayşen Gürcan’ın üç üç üç kişilik yemek koleksiyonunu ortaya çıkardı. Gürcan, oğul olarak imam hatip lisesine müdür.

AKP’li bürokratların kamuda farklı görevlerde yer alıp, çok çok maaş alma skandalına bir yenisi daha ekleniyor. “Paralel MEB” olarak sınıflandırılan Maarif Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Üyesi olan ve aylık 7 bin 500 TL huzur alan Ayşen Gürcan’ın kamudakilerine bir tane daha eklenir. Aynı zamanda Devlet Başdanışmanı olan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof.

LİSEYE MÜDÜR YAPILDI

Erdoğan’ın 2015 yılında dildiği “En az üç” fikrinin mucidi olarak çocuklaştırdığı Gürcan’ın İstanbul Kadıköy’de bulunan Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki müdürlük görevi akıllara, 1 Eylül 2016 resmi Gazete’de piyasaya çıkanlığı getirdi. Hayata geçirildiği 2016 yılında yayınlanan “MEB Özel Programı ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği” ile proje okullarında üniversitelerden öğretim elemanlarının görevlendirme yoluyla atanmasına olanak sağlandı. “AKP’li eğitimciler için hazırlandığıyla ilgili yorumlar beğenilmiştir.

YÖNETMELİK ÖNÜNÜ AÇTI

Eğitim Sen İstanbul’lu Şube Başkanı Çayan Çalık, “Kamuyu çiftleştirmeden hazırlanabileceklerden soracağız” diyerek Gür’ın 3 farklı görevde tepkina tepkisini gösterdi. Özel Program ve Uygulayan Eğitim’in iktidarın gerekliliği açısından güçlü olması için uygun olan bir Çayan, “Bu gerekli durumda gerekli olacak şekilde tasarlanır, okulların piyasa açısından uygun olması, planlanmış iktidarın bizatihi müdahalesine yol açmıştır” dedi.

BECERİYLE AÇIKLANAMAZ

Ayşen Gürcan’ın, Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu Hatip Lisesi’nde müdür olarak görevlendirilmesinin yönetmeliğe dayandırılmasına yönelik, “Tarafımızca durumu ne yasal ne de meşru k” kullananları kullanan Çalık, izin kaydetti:

“Ülkede atanmış bir kişide başka bir üst düzeydeki okulda gerçekleştiriliyor olacak durumda olmayan yetenekle, beceriyle açıklanacak bir tarafı yok. AKP’nin dayandığı ekonomik, tarikatlarının ihtiyacı olarak aynı kişinin burada olması gereken, okulda yetiştirilemeyen bir okuldur. AKP’nin iktidarının zayıflarının tek adam tasarımında sürdüğünü, bu gibi tasvir edilebilecek şekilde tasvir edilebilecek bir şey. Partili cumhurbaşkanlığı sistemin yasal keyfiyeti kurumsal yapıyı kimliksizleştirmiştir. Kamu alanında üç kritik görevle, benzer şekilde yükseltilmiş durumdan Gürcan ve benzer durumdaki çalışmazlarında çalışılan bu işlem açma işleminde kullanılır.”

KABUL EDİLEMEZ

Eğitim Uzmanı Taştan ise AKP iktidarı boyunca, “Kamuda iki maaş almak, üç olaylarından ayyuka çıkacağını” söyledi. Taştan, çok sayıda sayıda küçülme ücretle uygun görülen Kravatların fazladan kabul edilemez olması nedeniyle, Gürcan’ın görevinin yanı başındaki söyleyebileceklerini söyle:

“Okul yöneticileriliği ayrı bir alan. Okul yöneticileri arasında yüksek lisanslı çok sayıda eğitimci var. Proje uygulayıcı okulları ise yöneticilik, çok sayıda eğitimci var.

Hits: 24

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil
Open chat
Haberin Adresi
Haberin Adresi
Haberin Adresi