FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Dünya 26 Mayıs 2021 11 Görüntüleme

Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk…

Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin güney kısmında bulunan Bahçesaray şehrinde bir minyatür parkı, hayvanat bahçesinden gelen ziyaretçilerini ağırladı. Gibbonlar, rakunlar ve daha birçok hayvan model otomobiller ve uçaklarla oynadı, binaların üstüne oturdu. King Kong filmini aratmayan kareler sosyal medyada büyük bir beğeni topladı. Söz konusu hareketin, pandemi nedeniyle sektörün durulduğu Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne turistlerin ilgisini artırması bekleniyor.

Kurum Özerk Cumhuriyeti’ndeki  Bahçesaray kentinde yer alan minyatür parkı, bölgenin turistik binalarının 1:25 ölçeğinde küçültülmüş 50 kopyasını içeriyor.
Haftanın başında ise bu minyatür dünya sevimli ziyaretçilerini ağırladı.
Birkaç  gibbon, rakun, Asya ayıkedisi minyatur kentte dolaştı model otomobiller ve uçaklarla oynadı. Hayvanlar minyatür kentte bir deve dönüştüğü anlar ise akıllara 2005 yapımı King Kong adlı filmi getirdi.
Sosyal medyada da paylaşılan fotoğraflar kullanıcılardan büyük bir beğeni topladı.
Bununla birlikte Dünya Sağlık Örgütü tarafından, Covid-19 salgının 21 Mart 2020’de Kırım bölgesine ulaştığı doğrulandı. Bölge, Rusya tarafından 2014 yılında Kırım Cumhuriyeti adıyla ilhak edildi ve fiilen yönetilmeye devam ediyor, ancak uluslararası toplum tarafından Ukrayna’nın bir parçası olarak Kırım Özerk Cumhuriyeti olarak tanınıyor.
Rus hükümeti, Rusya’daki vaka sayımına Kırım’daki enfeksiyonları da dahil ediliyor. Rusya Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre şu ana kadar bölgede 16 bini aşkın vaka ve 313 ölüm bildirildi.

Hits: 1

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.