FLAŞ HABER:
Ana Sayfa kültür sanat 29 Temmuz 2021 17 Görüntüleme

Varlık dergisi ağustos sayısı yayımlandı…

Varlık dergisinin ağustos sayısı “Moda: Kurgusal Bedenin Görünür Yüzeyi” dosyasıyla yayımlandı.

Derginin ağustos sayısında yer alan ve Şakir Özüdoğru’nun hazırladığı dosyaya Şölen Kipöz, Hüseyin Köse, Kubilay Aktulum, Çilem Tercüman, Hatice Gökçe, Nihat Özdal katkıda bulundu.

Ağustos sayısında İtalyan Şair Ludovico Ariosto’nun Orlando Furioso’sundan Tadımlık Bir Parça (Faruk Turinay) – Sanat Tarihi Hiçbir İşe Yaramaz: Elmas Deniz’in İşlerine Yakın Bakış (Ahmet Furkan İnan) – İşgal Edilmiş Emeğin Estetiği: Kıymet Daştan’ın “Nimet” Sergisi (Hıdır Eligüzel) – Ölüm, Gurbet, Zaman ve Dil Perspektifinde Gültekin Emre Şiiri (Elçin Sevgi Suçin) – Bir Araştırma Alanı Olarak Duyguların Tarihi (Aslı Çiftçi) – “Ölü Kediler, Ölü Kuşlar” ve Mustafa Sevinç (Emre Dirim) – Sergüzeşt-i Sahaf Ragıp Efendi – II (Süleyman Kaymaz) – Yeni Şiirler Arasında (Şeref Bilsel) – Yeni Öyküler Arasında (Jale Sancak) yazılarıyla; Mustafa Köz, Nesrin Kültür, Kadir Aydemir, Gizem Pınar Karaboğa, Tuğçe Nur İmrat, Fatih Balkan şiirleriyle; Mehmet Mümtaz Tuzcu, Neşe Bakan, Demet Özdemir, Uğraş Abanoz öyküleriyle yer alıyor.

Yeni sayıda Erol Gökşen’in hazırladığı Şairin Hikâyesi bölümünde ise “Kitaplarına girmemiş bir hikâyesiyle Cahit Irgat” yer alıyor.

VARLIK KİTAPLIĞI

Edebiyattan resme, sinemadan sanat tarihine, felsefeye geniş bir alanda yazılar, söyleşiler yayımlayan Varlık bu ay da Yeni Şiirler / Öyküler Arasında köşeleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.

Varlık Kitaplığı’nda bu ay, Hilmi Yavuz ile “Talan Şiirleri” Üzerine Söyleşi (Ercan Yılmaz) – “Kaplıcada Son Yaz: Sandım ki Göğün Cennet” – Feridun Andaç (Erendiz Atasü) – Anıl Cihan ile “Daha Önce Ölmüş müydük?” Üzerine Söyleşi (Aslı Yıldırım Deniz) – “Yaşadınız Öldünüz, Bir Anlamı Olmalı Bunun” – Selim İleri (Hasan Akarsu) – “Aşk Uğruna” – Özlem Narin Yılmaz (Ali Ulaş) – “Aklımla Aramda Mavi Bir Şey Var” – Çiğdem Sezer (Cumali Yardım) – Halil Yörükoğlu ile “Kaçış Rampası” Üzerine Söyleşi (Müjde Büyükyaldız) – “Fantom Ağrı” – Levent Karataş (Erkan Karakiraz) – Gökhan Akçiçek ile “Adını Andığım Günler” Üzerine Söyleşi (Volkan Odabaş) – “Kayıp Sancak” – Mehmet Uluğtürkan (Meral Ertük) – “Kâğıt Ev” – Carlos Maria Dominguez (Çiğdem Ülker) – Mahmut Aksoy ile “Gazellertesi” Üzerine Söyleşi (Erol Özyiğit) yer alıyor.

Dergi aboneleri 1933’ten günümüze Varlık dergisinin tüm sayılarını dijital arşivden okuyabilir.  Dergiye buradan abone olunabilir.

derinodahaber.com

Hits: 7

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

isMobile() && !$detect->isTablet() ){reklam14(); } else if( $detect->isTablet() ){ reklam13(); } else { reklam12();} ?>
Hazır Site by Uzman Tescil